Temel Grooming Semineri

Temel Grooming Semineri


Bu seminer genellikle ilk defa makina ve makas kullanacak hatta ilk defa bir köpekle birlikte çalışacak katılımcılar içindir. Seminerimizi bu şekilde sınıflandırsak ta, az ya da çok köpek tıraşı yapan ancak bugüne kadar teknik ve teorik destek veya eğitim almamış katılımcılar için de yararlı olmaktadır.

Seminerin ilk günü katılımcıya dikte ettirdiğimiz söz “bugüne kadar bildiklerinizi unutunuz” dur.

Groomer (pet kuaförü) demek; sadece eline makinayı, makası alıp kedi ya da köpeği tıraş etmek değildir.

Groomer; çalışma ortamını, köpeğin ırkını ve tüy yapısını, köpek psikolojisini, ekipmanını, proaktif yaklaşımı, hijyen olgusunu, teknikleri iyi bilen ve nihayetinde işin sonucunda müşteri memnuniyetinden emin olacağından şüphe duymayan zanaatkardır.

Seminerde vurgulanan önemli konulardan birisi de, sizlere emanet edilen her bir canın sağlığı ve selametidir. Çalışma masanızın niteliğinden, köpeğin masa üstünde stabilize edilmesi gibi proaktiviter ya da proaktif yaklaşım türünden onlarca ve inanın düşünseniz, aklınıza bile gelmeyecek konuları tek tek işliyoruz.

Köpekle beraber devam eden seminer günlerinde özellikle İstanbul’dan katılanların kendi model köpeklerini temin etmesi ilk tercihimizdir. Ancak başta İstanbul dışından katılanlar ile kendi model köpeğini tedarik edemeyen İstanbullu katılımcılara seminer boyunca model köpeklerini temin ediyoruz. Bu arada model köpeklerin tıraş ve bakımlarını ücretsiz karşılıyoruz. Model köpek konusunun seminer kayıt gününde yetkili arkadaşımızla belirlenmesini öneririz.

Temel grooming semineri genellikle 5 veya 6 gün sürelidir.

Seminer boyunca; katılımcılar kendi makina, makas, tarak, fırça gibi ekipmanlarını kendilerinin getirmesi gerekiyor. Önlük, kurutma ekipmanı, kozmetik bakım malzemeleri ise tarafımızdan karşılanmaktadır.

İstanbul dışından gelen katılımcılara konaklama gereksinimleri söz konusu olduğunda ve talep ederlerse yakınımızda yer alan anlaşmalı olduğumuz otelleri önerebiliyoruz. Seminer boyunca çay, kahve gibi ikramlarımızın dışındaki sair gereksinimlerini katılımcılarımız kendileri karşılamaktadır.

Seminer sonunda tüm katılımcılara Loulou ve profesyonel groomer arkadaşımız tarafından düzenlenen, katılım sertifikası düzenlenir.