Köpeklere Talassoterapi

Köpeklere Talassoterapi

 
 
Talassoterapi, kökenleri antik Yunanistan'a kadar uzanan rejenerasyon ve detoksifikasyon prosedürüdür. Başta çamur olmak üzere denizin ve deniz orijinli ürünlerin faydalı etkisini kullanır.

Derin denizden elde edilen çamur, yosun, alg özleri ve diğer bitki özleri ve yağları kullanılarak köpeğin çamura sarılması esasına dayanan tedavidir. Doğal aktif maddeler ve mineraller bakımından zengindirler ve cilt hastalıklarının tedavisinde önemli bir etkiye sahiptirler, kas yorgunluğuna, strese ve organizmanın genel aşırı yüklenmesine karşı hareket ederler.

Talassoterapi, atıkları ve toksik maddeleri köpeğinizden uzaklaştırmalı, cildi yoğun bir şekilde beslemeli, nemlendirmeli ve ciltte pullanma, koku ve artan sebum oluşumunu ortadan kaldırmalıdır.

Sargı ayrıca anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel bir şekilde çalışır. İşlem sırasında cilde hafifçe yapılan masaj vücuttaki sıvı dolaşımını iyileştirir, organizmayı derinlemesine detoksifiye eder, kas liflerini gevşetir ve köpeğin tamamen rahatlamasına yardımcı olur. Çamur sargısı (sıcak havluyla) banyodan sonra tüm köpek vücuduna uygulanır. Masaj sırasında 15-20 dakika etkisini göstermeye başlar ve tedavi toplamda 30-35 Dk. sürer.

Tedavi; sağlıklı köpekler için vücutlarının güçlendirilmesi, detoksifikasyon ve rahatlama için önerilir ancak özellikle kandidiyazis veya mantar hastalıklarına eğilimli cilt hastalıkları olan köpeklerde ve kürkü kalitesiz, bağışıklığı bozulmuş köpeklerde cilt hastalıklarının önlenmesi için faydalıdır. Aynı zamanda cilt sorunlarının tedavisi, kaşıntıların giderilmesi veya cilt hastalıklarının tedavisine destek olmasının yanı sıra ayrıca, alerjik köpeklerin cildini temizlemesi ve yatıştırması ve alerjenlere karşı direncini artırması da iyidir.

Nasıl Çalışıyoruz

Terapinin detaylarını lütfen okuyunuz. Uygulama bedenin çamura sarılması ve elle masaj yapılması şeklindedir.

Spa, ozon terapisi gibi tekniklerin dışındadır. Ancak yavrunuzun özel bir sorunu var ve talep ederseniz ve uzmanımız uygun görürse, ekstra bedelle söz konusu sair hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.