Köpeklere Kromoterapi – Renk Terapisi

Kromoterapi - Renk Terapisi

Bu başlık altında eminiz köpekler için çoğu kişinin hayatında ilk defa okuyup öğrenmiş olacağı bir terapiden bahsedeceğiz.
 
 

Loulou Spa'da Nasıl Uygulanıyor

Sayfa içeriğinden anlaşılacağı gibi kromoterapi renk ve ışıkla uygulanmaktadır. Renk ve ışığın bir arada uygulaması sahip olduğumuz ekipmanlar ile ve Spa ortamında gerçekleştirilmektedir.

Görüntülenebilir renk frekansları gamı

Renk ve Koniler

Dukes’in Evcil Hayvanların Fizyolojisi, köpeğin iki renk konisine sahip olduğunu not eder. İnsanlarda üç tane var: kırmızı, yeşil ve mavi. Bununla birlikte, kedilerin dört adede kadar renk konisi olduğu tahmin edilmektedir, bu yüzden dünyanın bir kediye nasıl göründüğünü hayal edin. Renk frekanslarını görmek için en az iki renkli koniye ihtiyacınız var. Köpeklerin mavi/yeşil renk tayfında gördükleri bir dizi farklı araştırmacı tarafından tahmin edilmektedir. Ancak bir rengi görememiz ondan etkilenmediğimiz anlamına gelmez. Ultraviyole ışığı göremeyiz ama cildimiz üzerindeki etkilerinden bronzlaşırız veya yanarız. Kızılötesi göremiyoruz ancak kızılötesi saunadan detoksifiye edici etkilerini hissediyoruz. Aynı kural hayvanlar için de geçerlidir.

İyi Hisler

Rengin bir titreşimi, bir dalga boyu, bir frekansı vardır. Tıpkı bir GSM baz istasyonu kulesinden veya mikrodalgadan gelen frekansların vücudumuza nüfuz edebileceği gibi. Farklı renklerin farklı dalga boyları vardır örneğin: Mor, kırmızıdan daha kısa bir dalga boyuna sahiptir. Bazı renkler vücudumuza derinlemesine nüfuz eder, bazıları ise daha az nüfuz eder. Bu nedenle oküler renk terapisi popülerdir. Görme alanına bir rengin parlaması, frekansın beyni etkilemek için limbik sisteme derinlemesine nüfuz etmesine izin verir.
Alman bilim adamı Fritz Albert Popp, vücuttaki tüm hücrelerin ışık fotonları yayarak iletişim kurduğunu belirledi. Kimyasal iletişim de gerçekleşir ancak vücutta aynı anda meydana gelen tüm fizyolojik süreçleri hesaba katmak için çok yavaştır. Hücreler ışığı kullanarak haberleşir ve bilgi verir. Sadece kanser hücreleri ışık yaymaz.

Spektrumdaki dalga boyu renkleri

Kromoterapi Tekniği Nasıl Çalışır?

Köpekler dahil bazı hayvanların renkleri görmediğini duymuş olabilirsiniz. Çoğu otorite aynı fikirde olsa da renk, göremeyenleri bile etkiliyor. Bunun nedeni öncelikle enerji alanı yani çakralar ve süptil bedenler aracılığıyla çalışmasıdır.
Bir hayvanın enerji alanı onun fiziksel olmayan bileşenidir ve ince bedenler olarak da bilinen eterik, duygusal, zihinsel ve ruhsal bedenlerden ve ayrıca bir çakra sisteminden oluşur. Çakralar enerji portalları veya girdaplardır.
Her çakra, çevresindeki organlar, dokular ve bezlerin yanı sıra ilgili duygusal, zihinsel ve ruhsal kaygılar da dahil olmak üzere vücudun belirli bir alanını yönetir. Renk terapisi, hayvanın enerji alanındaki dengeyi yeniden sağlamaya yardımcı olur ve bu da fiziksel düzeyde olumlu bir etkiye sahiptir.

Renklerin hedefleri, etki alanları ve sorumlu çakralar?

RENKÇAKRAORGANLARENDOKRİN BEZİETKİ ALANI
Mor & TuruncuTepe ÇakrasıBeyinEpifizSakinleşme, hormonal denge, uyku düzeni
İndigoAlın ÇakrasıBoğazHipofizGöz, sinüs problemleri ve hipofize bağlı cushing veya hipertiroidizm gibi hipofizin dahil olduğu herhangi bir endokrin bozukluk
MaviBoğaz ÇakrasıBoğaz, akciğerTiroidTiroid disfonksiyonu, bronşit, üst özofagus bozuklukları ve astım
YeşilKalp ÇakrasıKalp ve üst meme bezleriTimusKalp ve kardiyovasküler rahatsızlık, bağışıklık sisteminin uyarılması
SarıSolar Pleksüs ÇakrasıKaraciğer, dalak, mide ve ince bağırsakPankreasKaraciğer rahatsızlığı, pankreatite, diyabet ve safra taşları
TuruncuSakral ÇakraRahim, kalın bağırsak, prostat, fetüslerYumurtalık, testisÜreme sorunlarına yardımcı
KırmızıKök ÇakraBöbrekler, mesaneAdrenalinKabızlık, idrara çıkma sorunu ve hipertansiyon
Çakra sistemine dayalı renklerin pratik kullanımları