Loulou, Pet Kuaförü

Deluxe kedi, köpek kuaförü Ataşehir Şubemiz
kucuk_irklar

Küçük Irk Köpekler

orta_irklar

Orta Irk Köpekler

Büyük Irk Köpekler

Dev Irk Köpekler

Küçük Irklar, Ağırlığı 10 kg Aşmayan - Dachshund / Maltese / Boston Terrier / Chihuahua / Pekinez / ShihTzu / Poodle / Pomeranian / Papillon vs.
Orta Irklar, Ağırlığı 11 kg ile 25 kg arasında değişen - Brittany / Fransız Bulldog / Beagle / İngiliz Cocker Spaniel vs.
Büyük Irklar, Ağırlığı 26 kg ile 44 kg arasında değişen - German Shepherd Dog / Belgian Stepherd Malinois / Briard / Golden Retriever vs.
Dev Irklar, Ağırlığı 45 kg aşanlar - Bloodhound / Rottweiler / St Bernard / Newfoundland / Danua / Kurt Köpeği / İngiliz Mastiff vs.
Pet kuaförlüğü alanında hizmet verme kararımızla birlikte elimizden geldiğince sektör bileşenlerini inceledik, değerlendirdik.
Pet grooming yani pet kuaförlüğünün standartlarını, uygulama detaylarını ve kuaförleri bir çok ülkede gözlemledikten sonra, ülkemiz için yeni nesil hizmet anlayışını göstermek ve pet severlerle tanıştırmak istedik.
Nihayetinde, 2 yılı aşan süreçte sanıyoruz ki bizler, siz sevgili pati severler ile birlikte bunu başardık.

Banyo Hizmetlerimiz

Standart Banyo | Deluxe Banyo

Tıraş Hizmetlerimiz

Standart Makine Tıraşı | Makas Tıraşı

Standart Banyo:

Bu tarifemizde; klasik pet banyo ürünleriyle iki kere uygun ısıda uzun süre ıslatılıp, yıkanılması, taranıp, fırçalanıp kurutulması, parfümlenmesi ve ödül bisküvisiyle mutlu ayrılması.

Deluxe Banyo:

Organik, ırkına özel ya da varsa hastalığına uygun şampuan ve tüy kremi ile iki kere uygun ısıda uzun süre ıslatılıp, yıkanılması, masaj yapılması, taranıp, fırçalanıp kurutulması, diş bakımı, parfümlenmesi ve ödül bisküvisiyle mutlu ayrılması.
loulou-pet-tiras3

Standart Makine Tıraşı

Sevimli dostunuz; tercihinize göre 3, 5 veya 7 numara tarak ucuyla makine tıraşı yapılır. Dış parazit taraması, genital bölge, kulak ve patilerdeki tüylerin tıraşı, gerekiyor ise tırnak kesimi ve tercihinize göre standart ya da deluxe banyolarının yapılması.
loulou-pet-tiras1

Makas Tıraşı

Köpeğin ırkına ve tüy yapısının özelliğine uygun formda ya da sahibinin isteği göz önüne alınarak makas ile tıraş edilir. Vücutta kısmen de olsa bazı yerlerde, verilecek forma uygun tarak uçlu makineyle de kısaltmalar yapılır. Dış parazit taraması, genital bölge, kulak ve patilerdeki tüylerin tıraşı, gerekiyor ise tırnak kesimi ve tercihinize göre standart veya deluxe banyolarının yapılması.

* Makas tıraşı sadece; tüyünde açılamayacak derecede kıtıklaşma (keçeleşme) problemi olmayan petlerde uygulanır.

Lütfen okuyunuz:

Makas tıraşı öncesi tüylü dostunuzun kürk yapısı incelenir. Bakım, tarama eksikliğinden kaynaklı aşırı kıtıklaşma var ise, sorun anlatılır. Bir çok köpek türünde makine tıraşı yapmayız ve kıtıkların açılması için ekstra emek ve zaman harcarız. Dolayısıyla bu ekstra proses, süre bazında ayrıca ücretlendirilir.

Saat 19:00'dan sonraki randevu talepleriniz, rutin fiyat listemizden farklı olarak %50 zamlı karşılanır.
Sanki Evdeymiş Gibi

Hijyen çok önemli

Tüylü dostlarımızın bizler için ne denli değerli olduğunu iyi biliyoruz.


Yıkama ve tıraş aşamalarında; kullandığımız her türlü ekipmanı bir sonraki pet için steril tutuyoruz. Salon inşasında dahi; zeminden küvete, tıraş masalarından duvarlara kadar her detayda antibakteriyel malzemeleri seçtik. Açıkta mama veya pet gıda ürünü satmıyoruz, iş yerinde nahoş kokulara yer vermiyoruz.
Hizmet veren personelimize; kontaminasyon hassasiyeti yönünde hijyen eğitimlerini verdik ve proaktif önlemlerimizi aldık. İş sağlığı ve iş güvenliği mevzuatı kapsamında eğitildik, yükümlülüklerimizi yerine getirdik.
Sarf malzemelerimizi özenle seçtik; tüylü dostlarımızın ırkına ve yapısına uygun ürün skalamızı belirledik. %100 pamuk kurulama havlularımızı kendi bünyemizde, özel deterjanla ve sensetive yumuşatıcılarla yıkıyoruz, kurutuyoruz ve bir sonraki tıraşa hazırlıyoruz.

Galeri

Sevimli dostlarımızla yaşadıklarımızdan bir kaç enstantane...

Kedi ya da köpek her ırkın genetiğine uygun bir tıraşın olduğunu unutmayınız. Hatalı bir dokunuş sizi maddi ve manevi anlamda üzer. Lütfen yavrunuz için bizlere danışınız…